Subskrybuj kanał RSS bloga OSP w Gnojnicy Dolnej Subskrybuj kanał RSS z komentarzami do wszystkich wpisów bloga OSP w Gnojnicy Dolnej

Dnia 26.10.2014 r. w naszej jednostce OSP obchodziliśmy uroczystość poświęcenia i przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GLBA Renault Master.

Po uroczystej mszy świętej odprawionej w kaplicy pw. Św. Wojciecha w Gnojnicy Dolnej, na placu przed budynkiem jednostki, nastąpiło poświęcenie i przekazanie nowo zakupionego samochodu. Poświęcenia dokonał ks. proboszcz Julian Jarząb, chrzestnymi samochodu zostali: Pani – Anna Rogala oraz Pan – Michał Świerad, którzy po wygłoszeniu formuły„Z woli ludu strażackiego, tutejszej jednostki OSP nadaję ci imię „Florian”, działaj sprawnie, gaś skutecznie i rozsławiaj imię Gnojnicy na całą okolicę” – dokonali chrztu naszego pojazdu. Burmistrz Bolesław Bujak, wręczył Akt Przekazania prezesowi jednostki OSP – Markowi Ochałowi. Wartość nowego pojazdu to 209 980 tys. zł, z czego 50 000 zł to środki pozyskane z Zarządu Głównego ZOSP RP, pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy Ropczyce. Pojazd ten w znaczący sposób podniesie gotowość operacyjną naszej jednostki jak również poprawi stan bezpieczeństwa naszej gminy. Mamy także nadzieję, że będzie on motywacją do jeszcze lepszej pracy na rzecz lokalnej społeczności kolejnych pokoleń strażaków.

Wysłużony samochód GLBA Mercedes w dniu 08.11.2014r. zostanie przekazany do  kliknij   Muzeum Ratownictwa w Krakowie.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.