Dnia 8.05.2016 r. odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków Państwowej  i Ochotniczej Straży Pożarnej do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu. Uroczystą mszę św. celebrował Krajowy Kapelan Strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki. Kustosz Sanktuarium ks. Paweł Raczyński wyraził nadzieję,  że pielgrzymka ta wejdzie na stałe do uroczystości w Dębowieckim Sanktuarium. Wśród około 150 pocztów sztandarowych z naszej Diecezji nasza jednostka miała również swoich reprezentantów. Po uroczystej Mszy Św. strażacy zostali zaproszeni na strażacką majówkę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się również na tej podniosłej uroczystości.