Corocznym zwyczajem w miesiącu maju kiedy obchodzimy strażackie święto, udaliśmy się z wizytą do naszych przedszkolaków.

Podczas  spotkania przeprowadziliśmy pogadankę na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem oraz postępowania w sytuacjach kiedy zauważymy zagrożenie ludzkiego życia lub zdrowia. Dzieciaki chętnie prowadziły rozmowę na tematy związane z naszym bezpieczeństwem i deklarowały chęć bycia strażakiem, gdy dorosną – co nas niezmiernie cieszy. Nasze spotkanie zakończył pokaz sprzętu strażackiego samochodu oraz tradycyjne lanie wody – co stanowiło największą atrakcję naszego spotkania.